Divi 4.19.1 - en to fi translation catalogue (930 entries)

en:  Enable canonical URL's
fi: Ota käyttöön kanoniset URL's

en:  Enable custom title
fi: Oma otsikko

en:  Enable meta description
fi: Ota käyttöön meta tägi -kuvaukset

en:  Enable meta keywords
fi: Ota käyttöön meta -avainsanat

en: %1$s Columns
fi: %1$s Sarakkeet

en: %1$s could not be displayed.
fi: %1$s ei voitu näyttää.

en: %d Item
fi: %d Kohta

en: %d Items
fi: %d Tuotteet

en: %d Layout
fi: %d Asettelu

en: %d Layout Pack
fi: %d Asettelupaketti

en: %d Layout Packs
fi: %d asettelupakettia

en: %d Layouts
fi: %d ulkoasua

en: %d Module
fi: %d moduuli

en: %d Modules
fi: %d moduulia

en: %d Page
fi: %d sivu

en: %d Pages
fi: %d sivua

en: %d Reviews
fi: %d arvostelua

en: %d Row
fi: %d rivi

en: %d Rows
fi: %d riviä

en: %d Sales
fi: %d myyntiä

en: %d Section
fi: %d Osio

en: %d Sections
fi: %d osiota

en: %d Total Layouts
fi: %d ulkoasua yhteensä

en: %s Snippet Name
fi: %s katkelman nimi

en: %s Theme Options
fi: %s-teeman valinnat

en: &laquo; Older Entries
fi: &laquo; Vanhemmat merkinnät

en: + Add One More Tab
fi: + Lisää yksi välilehti

en: 0 Comments
fi: 0 Kommenttia

en: 0 comments
fi: 0 Kommenttia

en: 1 Column
fi: 1 sarake

en: 1 Comment
fi: 1 Kommentti

en: 1 comment
fi: 1 Kommentti

en: 404 Not Found
fi: 404 Sivua ei löytynyt

en: <div class="updated"><p>This is a fresh installation of %1$s theme. Don't forget to go to <a href="%2$s">ePanel</a> to set it up. This message will disappear once you have clicked the Save button within the <a href="%2$s">theme's options page</a>.</p></div>
fi: <div class="updated"><p>Tämä on uusi lisäys %1$s teemaan. Älä unohda laittaa sitä päälle <a href="%2$s">ePanel</a> issa. Tämä viesti katoaa, kun olet painanut "Tallenna" -nappia <a href="%2$s">teeman asetukset -sivulla</a>.</p></div>

en: <em>Before you can receive product updates, you must first authenticate your Elegant Themes subscription. To do this, you need to enter both your Elegant Themes Username and your Elegant Themes API Key into the Updates Tab in your theme and plugin settings. To locate your API Key, <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/api/" target="_blank">log in</a> to your Elegant Themes account and navigate to the <strong>Account > API Key</strong> page. <a href="https://www.elegantthemes.com/documentation/divi/update-divi/" target="_blank">Learn more here</a></em>. If you still get this message, please make sure that your Username and API Key have been entered correctly
fi: <em>Ennen kuin voit vastaanottaa tuotepäivityksiä, sinun on ensin todettava Elegant Themes-tilauksesi. Voit tehdä tämän kirjoittamalla sekä Elegant Themes-käyttäjänimesi että Elegant Themes API teeman ja laajennuksen asetusten Päivitykset-välilehteen. Voit etsiä API-avaimesi <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/api/" target="_blank">kirjautumalla sisään</a> Elegant Themes-tiliisi ja siirtymällä <strong>Tili > API-avain</strong>-sivulle. <a href="https://www.elegantthemes.com/documentation/divi/update-divi/" target="_blank">Lue lisää täältä</a></em>. Jos saat edelleen tämän viestin, varmista, että käyttäjätunnuksesi ja API-avain on syötetty oikein

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
fi: <span class="meta-nav">&larr;</span> Vanhemmat kommentit

en: API Key
fi: Ohjelmointirajapinnan avain

en: About Me
fi: Tietoja minusta

en: Active Link Color
fi: Âktiivisen linkin väri

en: Active Primary Menu Link Color
fi: Aktiivinen Ensisijainen Valikko linkin väri

en: Add Author Bio
fi: Lisää kirjoittajan biografia

en: Add Button Icon
fi: Lisää painikkeen ikoni

en: Add ET Box
fi: Lisää ET Box

en: Add ET Button
fi: Lisää ET painike

en: Add ET Learn more block
fi: Lisää ET Lue lisää -lohko

en: Add ET Tabs
fi: Lisää ET-välilehdet

en: Add From Library
fi: Lisää kirjastosta

en: Add New Category
fi: Lisää uusi luokka

en: Add New Cloud Category
fi: Lisää uusi pilviluokka

en: Add New Cloud Tag
fi: Lisää uusi pilvitagi

en: Add New Layout
fi: Lisää uusi asettelu

en: Add New Pack
fi: Lisää uusi paketti

en: Add New Tag
fi: Lisää uusi tunniste

en: Add To Categories
fi: Lisää kategorioihin

en: Add To Divi Cloud
fi: Lisää Divi Cloud

en: Add To Favorites
fi: Lisää suosikkeihin

en: Add To Tags
fi: Lisää tunnisteisiin

en: Add a Tooltip Text
fi: Lisää vinkkiteksti

en: Add code to the < body > (good for tracking codes such as google analytics)
fi: Lisää koodia < body > osioon(hyvä paikka seurantakoodeille, kuten Google Analytics)

en: Add code to the < head > of your blog
fi: Lisää koodi blogisi < head > osioon

en: Add code to the bottom of your posts, before the comments
fi: Lisää koodia kirjoitustesi alaosaan, kommenttien edelle

en: Add code to the top of your posts
fi: Lisää koodia kirjoitustesi yläpuolelle

en: Adsense Code
fi: Adsense-koodi

en: Advertisement
fi: Mainos

en: Agency About Page
fi: Toimisto Tietoja sivusta

en: Agency Blog Page
fi: Toimiston blogisivu

en: Agency Contact Page
fi: Toimiston yhteystietosivu

en: Agency Home Page
fi: Toimiston kotisivu

en: Agency Landing Page
fi: Toimiston aloitussivu

en: Agency Portfolio Page
fi: Toimistoportfolion sivu

en: Agency Pricing Page
fi: Toimiston hinnoittelusivu

en: All
fi: Kaikki

en: All Divi users can store up to %s items to their Divi Cloud for free. To save more items to your cloud and unlock unlimited storage, upgrade your Divi Cloud membership today. If you build Divi websites for a living, Divi Cloud is an awesome add-on and an amazing time saver. You are going to love it!
fi: Kaikki Divi-käyttäjät voivat tallentaa jopa %s kohdetta Divi Cloud ilmaiseksi. Päivitä Divi Cloud-jäsenyytesi, jos haluat tallentaa enemmän kohteita pilviisi ja vapauttaa rajoittamaton tallennustila. Jos rakennat Divi-verkkosivustoja elämistä varten, Divi Cloud on mahtava lisäosa ja hämmästyttävä ajansäästö. Tulet rakastamaan sitä!

en: Alt
fi: Vaihtoehtoinen

en: Any code you place here will appear in body section of all pages of your blog. This is usefull if you need to input a tracking pixel for a state counter such as Google Analytics.
fi: Tähän kirjoitettu koodi ilmestyy blogisi jokaisen sivun runkoon. Tämä on hyödyllistä, jos sinun täytyy lisätä seurantapikseli esimerkiksi Google Analytics in kaltaiselle laskurille.

en: Any code you place here will appear in the head section of every page of your blog. This is useful when you need to add javascript or css to all pages.
fi: Tähän kirjoitettu koodi ilmestyy blogisi jokaisen sivun yläosioon. Tämä on hyödyllistä, kun sinun täytyy lisätä JavaScript tai CSS kaikille sivuille.

en: Any code you place here will be placed at the bottom of all single posts. This is useful if you are looking to integrating things such as social bookmarking links.
fi: Kaikki tässä asetetut koodit sijoitetaan kaikkien yksittäisten viestien alaosaan. Tämä on hyödyllistä, jos haluat yhdistää esimerkiksi kirjanmerkkien linkkejä.

en: Any code you place here will be placed at the top of all single posts. This is useful if you are looking to integrating things such as social bookmarking links.
fi: Tähän kirjoitettu koodi ilmestyy jokaisen kirjoituksesi yläosaan. Tämä on hyödyllinen toiminto integroidassesi asioita, kuten sosiaalisen median kirjanmerkkilinkkejä.

[ctx: Apply layout to the page]
en: Use This Layout
fi: Käytä tätä asettelua

en: Archives
fi: Arkistot

en: Are You Sure?
fi: Oletko varma?

en: Authentication Required
fi: Todennus vaaditaan

en: Author
fi: Kirjoittanut

en: Author Image URL
fi: Kirjoittajan kuva URL

en: Auto
fi: Automaattinen

en: Auto Speed
fi: Automaattinen nopeus

en: Automattic slider speed (works only if Auto is set to yes)
fi: Automaattinen sliderin nopeus (toimii vain, jos automaattiseen on valittu "kyllä")

en: Back To Top Button
fi: Palaa ylös -painike

en: Background
fi: Tausta

en: Background Color
fi: Taustaväri

en: Background Image
fi: Taustakuva

en: Background Position
fi: Taustan asettelu

en: Background Repeat
fi: Taustan toisto

en: Banner
fi: Banneri

en: Before you can download Premade Layouts from the %1$s Library you must authenticate your %2$s subscription.
fi: Ennen kuin voit ladata Premade Layouts -sovelluksen %1$s-kirjastosta, sinun on todennettava %2$s-tilauksesi.

en: Blog
fi: Blogi

en: Blog Style Mode
fi: Blogityyli

en: Body Font
fi: Päätekstin fontti

en: Body Font Style
fi: Leipätekstin fontin tyyli

en: Body Line Height
fi: Leipätekstin rivikorkeus

en: Body Link Color
fi: Leipätekstin linkin väri

en: Body Text Color
fi: Leipätekstin väri

en: Body Text Size
fi: Leipätekstin koko

en: Body/Link Line Height
fi: Leipätekstin/linkin rivikorkeus

en: Body/Link Text Size
fi: Leipätekstin/linkin tekstikoko

en: Bold
fi: Lihavointi

en: Border Color
fi: Reunuksen väri

en: Border Radius
fi: Reunuksen kaarevuus

en: Border Width
fi: Reunuksen leveys

en: Bottom
fi: Alhaalla

en: Bottom Bar
fi: Alapalkki

en: Bottom to Top
fi: Alhaalta ylös

[ctx: Business]
en: Agency
fi: Virasto

[ctx: Business]
en: Consultant
fi: Konsultti

en: Button Font Style
fi: Painikkeen fontin tyyli

en: Buttons
fi: Painikkeet

en: Buttons Font
fi: Painikkeiden fontti

en: Buttons Hover Style
fi: Kursorin alla olevien painikkeitten tyyli

en: Buttons Style
fi: Painikkeitten tyyli

en: Buy
fi: Ostaa

en: By %s
fi: Tekijä: %s

en: By Elegant Themes
fi: Tekijä: Elegant Themes

en: By The Community
fi: Yhteisöltä

en: By default comments are not placed on pages, however, if you would like to allow people to comment on your pages simply enable this option.
fi: Oletuksena kommentit ovat sivuilla. Laita tämä valinta päälle, jos haluat ihmisten kommentoivan sivuillesi.

en: By default pages are sorted by name. However if you would rather have them sorted by ID you can adjust this setting.
fi: Oletuksena sivut ovat nimijärjestyksessä. Jos haluat ne kuitenkin ID järjestykseen, voit muuttaa tätä asetusta.

en: By default the navigation bar stays on top of the screen at all times. We suggest to disable this option, if you need to use a logo taller than the default one.
fi: Oletuksena navigointipalkki pysyy sivun ylälaidassa. Suosittelemme ottamaan tämän toiminnon pois käytöstä, jos käytät suurta logokuvaa.

en: By default the theme creates a Home link that, when clicked, leads back to your blog's homepage. If, however, you are using a static homepage and have already created a page called Home to use, this will result in a duplicate link. In this case you should disable this feature to remove the link.
fi: Teema luo oletuksena Koti -linkin, joka johtaa siitä klikatessa blogisi etusivulle. Jos kuitenkin käytät muuttumatonta kotisivua, ja olet jo luonut Koti -nimisen sivun, luo tämä toiminto toisen samanlaisen linkin. Tässä tapauksessa tämä valinta tulisi ottaa pois päältä.

en: By default the theme creates post titles based on the title of your post and your blog name. If you would like to make your meta title different than your actual post title you can define a custom title for each post using custom fields. This option must be enabled for custom titles to work, and you must choose a custom field name for your title below.
fi: Oletuksena teema valitsee kirjoituksesi metaotsikot blogisi nimen ja kirjoituksen otsikon perusteella. Jos haluat muuttaa metaotsikkoasi eriksi, kuin itse kirjoituksesi otsikko, voit määrittää oman otsikon jokaiselle kirjoitukselle kirjoittamalla ne niille määrättyihin kenttiin. Tämän valinnan on oltava käytössä, jotta omat otsikot toimivat, ja sinun täytyy valita kustomoitu kentän nimi otsikollesi alla.

en: By default the theme does not add keywords to your header. Most search engines don't use keywords to rank your site anymore, but some people define them anyway just in case. If you want to add meta keywords to your header then enable this option and fill in the custom keywords field below.
fi: Oletuksena teema ei lisää avainsanoja ylätunnisteeseesi. Useimmat hakukoneet eivät käytä näitä enää, mutta joillakin ihmisillä on tapana käyttää metakuvausta jokatapauksessa. Ota halutessasi käyttöön tämä valinta ja laita avainsanoja alla olevaan kenttään.

en: By default the theme truncates your posts on index/homepages automatically to create post previews. If you would rather show your posts in full on index pages like a traditional blog then you can activate this feature.
fi: Oletuksena teema typistää postauksesi luodakseen esikatseluita. Jos kuitenkin haluat näyttää postauksesi kokonaan, kuten blogeissa perinteisesti, voit aktivoida tämän toiminnon.

en: By default the theme uses a combination of your blog name and your blog description, as defined when you created your blog, to create your homepage titles. However if you want to create a custom title then simply enable this option and fill in the custom title field below.
fi: Oletuksena teema käyttää blogisi nimen ja kuvauksen yhdistelmää tehdessään kotisivun otsikkoa. Ota tämä valinta käyttöön ja voit kirjoittaa alla olevaan kenttään oman otsikon.

en: By default the theme uses your blog description, as defined when you created your blog, to fill in the meta description field. If you would like to use a different description then enable this option and fill in the custom description field below.
fi: Oletuksena teema käyttää blogisi kuvausta. Ota käyttöön tämä valinta, ja kirjoita haluamasi metakuvaus alla olevaan kenttään.

en: By default thumbnail images are created using custom fields. However, if you would rather use the images that are already in your post for your thumbnail (and bypass using custom fields) you can activate this option. Once activated thumbnail images will be generated automatically using the first image in your post. The image must be hosted on your own server.
fi: Oletuksena pikkukuvat luodaan mukautettujen kenttien avulla. Jos kuitenkin haluat mieluummin käyttää pikkukuvassasi kuvia, jotka ovat jo postauksessasi (ja ohittaa käyttämällä mukautettuja kenttiä), voit aktivoida tämän vaihtoehdon. Aktivoinnin jälkeen pikkukuvat luodaan automaattisesti käyttämällä viestisi ensimmäistä kuvaa. Kuvan on oltava omalla palvelimellasi.

en: By default thumbnails are not placed on pages (they are only used on posts). However, if you want to use thumbnails on pages you can! Just enable this option.
fi: Oletuksena esikatselukuvakkeita ei aseteta sivulle (niitä käytetään vain kirjoitusten yhteydessä). Kuitenkin, jos haluat käyttää esikatselukuvakkeita sivuilla, voit tehdä niin! Ota vain tämä vaihtoehto käyttöön.

en: By default thumbnails are placed at the beginning of your post on single post pages. If you would like to remove this initial thumbnail image to avoid repetition simply disable this option.
fi: Oletuksena kuvakekuvat sijaitsevat kirjoituksesi alussa. Jos haluat poistaa tämän, laita tämä toiminto pois päältä.

en: CSS No Selector
fi: CSS Ei valitsinta

en: CSS Snippet
fi: CSS-katkelma

en: Cancel
fi: Peruuttaa

en: Canonicalization helps to prevent the indexing of duplicate content by search engines, and as a result, may help avoid duplicate content penalties and pagerank degradation. Some pages may have different URLs all leading to the same place. For example domain.com, domain.com/index.html, and www.domain.com are all different URLs leading to your homepage. From a search engine's perspective these duplicate URLs, which also occur often due to custom permalinks, may be treated individually instead of as a single destination. Defining a canonical URL tells the search engine which URL you would like to use officially. The theme bases its canonical URLs off your permalinks and the domain name defined in the settings tab of wp-admin.
fi: Kanonisointi auttaa estämään hakukoneiden indeksoinnin sisällölle, joka on sivustolla useampaan kertaan. Lopputuloksena tämä voi auttaa välttämään kopiosisällön rangaistuksia ja PageRank-sijoituksen huononemista. Joillain sivustoilla voi olla eri URLs, jotka johtavat kaikki samaan paikkaan. Esimerkiksi  domain.com, domain.com/index.html ja www.domain.com ovat kaikki URLs, jotka johtavat kotisivullesi. Hakukoneen kannalta nämä kopio-URLs, jotka syntyvät usein muokattujen ikilinkkien vuoksi, voi tulla käsitellyksi yksittäin eikä yhtenä kohteena. Kanonisen URL:n määrittely kertoo hakukoneelle, mitä URL:a haluat käyttää virallisesti. Teema valitsee sinun kanoniset URLs:t linkeistäsi ja domainnimestä, joka on määritelty wp-admin:n asetusvalikossa.

en: Caption
fi: Kuvateksti

en: Caption goes here
fi: Kirjoita kuvateksti tähän

en: Caption title goes here
fi: Kirjoita kuvatekstin otsikko tähän

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Category
fi: Kategoria

en: Center
fi: Keskellä

en: Centered
fi: Keskitetty

en: Centered Inline Logo
fi: Keskitetty tasattu logo

en: Check this box if you want to display meta descriptions on category/archive pages. The description is based off the category description you choose when creating/edit your category in wp-admin.
fi: Täppää tämä laatikko, jos haluat näyttää metakuvaukset kategoria/arkisto sivuilla. Kuvaus perustuu kategorian kuvaukseen, jonka valitset luodessasi/muokatessasi kategoriaa wp-admin issa.

en: Choose File
fi: Valitse tiedosto

en: Choose an Image
fi: Valitse kuva

en: Choose button color
fi: Valitse napin väri

en: Choose button type
fi: Valitse napin tyyli

en: Choose title autogeneration method
fi: Valitse otsikon luomistapa

en: Choose which items to display in the post info section
fi: Valitse viestien tietoosiossa näytettävät kohteet

en: Choose yes if you want for automatic slider animation
fi: Valitse kyllä, jos haluat ottaa käyttöön automaattisen sliderin animaation

[ctx: Classes Page (Fitness, Training, etc)]
en: Classes
fi: Luokat

en: Click here to learn more
fi: Paina tästä lukeaksesi lisää

en: Code
fi: Koodi

en: Code Integration
fi: Koodin integrointi

en: Code Snippet
fi: Koodinpätkä

en: Code Snippets Library
fi: Koodinpätkäkirjasto

en: Coffee Shop
fi: Kahvila

en: Coffee Shop About Page
fi: Kahvila Tietoja sivusta

en: Coffee Shop Blog Page
fi: Kahvilan blogisivu

en: Coffee Shop Contact Page
fi: Kahvilan yhteystiedot

en: Coffee Shop Footer Page
fi: Kahvilan alatunnistesivu

en: Coffee Shop Guide Page
fi: Kahvilan opassivu

en: Coffee Shop Home Page
fi: Kahvilan kotisivu

en: Coffee Shop Landing Page
fi: Kahvilan aloitussivu

en: Coffee Shop Menu Page
fi: Kahvilan valikkosivu

en: Coffee Shop Shop Page
fi: Kahvilan sivu

en: Color
fi: Väri

en: Color Pickers Default Palette
fi: Värivalinnan oletuspaletti

en: Color Schemes
fi: Väriteemat

en: Column Layout
fi: Sarakkeen asettelu

en: Comments
fi: Kommentit

en: Community
fi: Yhteisö

en: Complete your purchase using the pop-up to upgrade Divi Cloud.
fi: Suorita ostoksesi ponnahdusikkunan avulla päivittääksesi Divi Cloud.

en: Content
fi: Sisältö

en: Content goes here
fi: Kirjoita sisältö tänne

en: Content text or html
fi: Sisältöteksti tai HTML

en: Copy To Divi Cloud
fi: Kopioi Divi Cloud

en: Copy To Library
fi: Kopioi kirjastoon

en: Copywriter About Page
fi: Copywriter Tietoja sivusta

en: Copywriter Blog Page
fi: Copywriter-blogisivu

en: Copywriter Contact Page
fi: Copywriterin yhteystietosivu

en: Copywriter FAQ Page
fi: Copywriterin UKK-sivu

en: Copywriter Home Page
fi: Copywriterin kotisivu

en: Copywriter Landing Page
fi: Copywriterin aloitussivu

en: Copywriter Portfolio Page
fi: Copywriter-portfoliosivu

en: Copywriter Pricing Page
fi: Copywriterin hinnoittelusivu

en: Copywriter Services Page
fi: Copywriter-palvelusivu

en: Create New Category/Categories
fi: Luo uusi luokka/luokat

en: Create New Tag(s)
fi: Luo uusi tunniste

en: Create New Tag/Tags
fi: Luo uusi tunniste/tunnisteet

en: Critical CSS
fi: Kriittinen CSS

en: Critical CSS greatly improves website load times and Google PageSpeed scores by deferring non-critical styles and eliminating render-blocking CSS requests.
fi: Kriittinen CSS parantaa huomattavasti verkkosivustojen latausaikoja ja Google PageSpeed-pisteitä lykkäämällä ei-kriittisiä tyylejä ja eliminoimalla renderöinnin estäviä CSS-pyyntöjä.

en: Critical Threshold Height
fi: Kriittinen kynnyskorkeus

en: Current Color
fi: Nykyinen väri

en: Currently viewing archives from %1$s
fi: Tarkastellaan arkistoja %1$s

en: Custom CSS
fi: Oma CSS

en: Custom field Name to be used for description
fi: Oma kentän nimi kuvausta varten

en: Custom field Name to be used for keywords
fi: Oma kentän nimi avainsanoja varten

en: Custom field Name to be used for title
fi: Kustomoitu kentän nimi otsikkoa varten

en: Dark
fi: Tumma

en: Dashed
fi: Katkoviivoitettu

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Date format
fi: Päiväyksen formaatti

en: Default
fi: Oletus

en: Defer Additional Third Party Scripts
fi: Lykkää muita kolmannen osapuolen komentosarjoja

en: Defer Gutenberg Block CSS
fi: Lykkää Gutenberg Block CSS:ää

en: Defer jQuery And jQuery Migrate
fi: Lykkää jQuery ja jQuery Migrate

en: Define a character to separate BlogName and Post title
fi: Määritä merkki erottamaan nettisivun nimi ja kirjoituksen otsikko

en: Define the default color palette for color pickers in the Divi Builder.
fi: Määritä Divi Builder värivalitsimien oletusväripaletti.

en: Delete
fi: Poistaa

en: Delete Permanently
fi: Poista pysyvästi

en: Delete Selected Items
fi: Poista valitut kohteet

en: Design Agency
fi: Suunnittelutoimisto

en: Design Agency About Page
fi: Suunnittelutoimisto Tietoja sivusta

en: Design Agency Blog Page
fi: Suunnittelutoimiston blogisivu

en: Design Agency Case Study Page
fi: Suunnittelutoimiston tapaustutkimussivu

en: Design Agency Contact Page
fi: Suunnittelutoimiston yhteyssivu

en: Design Agency Home Page
fi: Suunnittelutoimiston kotisivu

en: Design Agency Landing Page
fi: Suunnittelutoimiston aloitussivu

en: Design Agency Portfolio Page
fi: Suunnittelutoimiston portfoliosivu

en: Design Agency Project Page 1
fi: Suunnittelutoimistoprojekti sivu 1

en: Design Agency Project Page 2
fi: Suunnittelutoimistoprojekti sivu 2

en: Designed by %1$s | Powered by %2$s
fi: Suunnittelu: %1$s | Tuen toimitti: %2$s

en: Digital Payments
fi: Digitaaliset maksut

en: Digital Payments About Page
fi: Digitaaliset maksut Tietoja sivusta

en: Digital Payments Blog Page
fi: Digitaalisten maksujen blogisivu

en: Digital Payments Contact Page
fi: Digitaalisten maksujen yhteystietosivu

en: Digital Payments Features Page
fi: Digitaalisten maksujen ominaisuussivu

en: Digital Payments Home Page
fi: Digitaalisten maksujen kotisivu

en: Digital Payments Landing Page
fi: Digitaalisten maksujen aloitussivu

en: Digital Payments Pricing Page
fi: Digitaalisten maksujen hinnoittelusivu

en: Digital Payments Sign-Up Page
fi: Digitaalisten maksujen rekisteröitymissivu

en: Disable Footer Credits
fi: Poista alatunnisteen tiedot käytöstä

en: Disable Translations
fi: Poista käytöstä käännökset

en: Disable WordPress Emojis
fi: Poista WordPress-emojit käytöstä

en: Disable this option to remove the Google Fonts from your Divi Builder Pages.
fi: Poista tämä vaihtoehto käytöstä, jos haluat poistaa Google Fonts Divi Builder-sivuiltasi.

en: Disable this option to remove the Google Maps API script from your Divi Builder Pages. This may improve compatibility with third party plugins that also enqueue this script. Please Note: Modules that rely on the Google Maps API in order to function properly, such as the Maps and Fullwidth Maps Modules, will still be available but will not function while this option is disabled (unless you manually add Google Maps API script).
fi: Poista tämä vaihtoehto käytöstä, jos haluat poistaa Google Maps API-komentosarjan Divi Builder-sivuiltasi. Tämä saattaa parantaa yhteensopivuutta kolmannen osapuolen laajennuksien kanssa, jotka myös lisäävät tämän skriptin jonoon. Huomaa: Moduulit, jotka perustuvat Google Maps API toimiakseen oikein, kuten Maps ja Fullwidth Maps -moduulit, ovat edelleen saatavilla, mutta eivät toimi, kun tämä vaihtoehto on poistettu käytöstä (ellet lisää Google Maps API komentosarjaa manuaalisesti).

en: Disable top tier dropdown menu links
fi: Ota pudotusvalikkojen ylimpien tasojen linkit poissa käytöstä.

en: Disable translations if you don't want to display translated theme strings on your site.
fi: Poista käytöstä käännökset, jos et halua näyttää käännettyjä teemamerkkijonoja sivustollasi.

en: Disabled
fi: Poista käytöstä

en: Disabling this option will remove the body code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
fi: Tämä valinnan pois ottaminen poistaa allaolevan tekstin rungon koodin blogistasi. Tämä mahdollistaa sen poiston, ja säilyttämisen myöhempää käyttöä varten

en: Disabling this option will remove the header code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
fi: Tämän valinnan pois ottaminen poistaa allaolevan ylätunnisteen koodin blogistasi. Tämä mahdollistaa koodin poiston ja säilyttämisen myöhempää käyttöä varten.

en: Disabling this option will remove the single bottom code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
fi: Tämän valinnan pois ottaminen poistaa blogistasi allaolevan alakoodin. Tämä mahdollistaa sen poiston, ja säilyttämisen myöhempää käyttöä varten.

en: Disabling this option will remove the single top code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
fi: Tämän valinnan pois ottaminen poistaa blogistasi allaolevan yläkoodin. Tämä mahdollistaa sen poiston, ja säilyttämisen myöhempää käyttöä varten

en: Display Home link
fi: Näytä Koti -linkki

en: Displays About Me Information
fi: Tietoja minusta

en: Displays Adsense Ads
fi: Näyttää Adsense-mainokset

en: Displays Advertisements
fi: Näyttää mainokset

en: Divi Customizer Settings
fi: Divi Customizerin asetukset

en: Divi Library
fi: Divi-kirjasto

[ctx: Divi Library]
en: %s Library
fi: Kirjasto %s

[ctx: Divi Library]
en: View Mode
fi: Katselutila

[ctx: Divi Library Global Module]
en: Global
fi: Maailmanlaajuinen

[ctx: Divi Library Item Type]
en: Module
fi: Moduuli

[ctx: Divi Library Layout Type]
en: Row
fi: Rivi

[ctx: Divi Library Layout Type]
en: Section
fi: osio

en: Divi Library Snippet Name
fi: Divi kirjaston katkelman nimi

[ctx: Divi Library Title]
en: Layout Details
fi: Asettelun tiedot

[ctx: Divi Library View Mode]
en: Grid View
fi: Ruudukkonäkymä

[ctx: Divi Library View Mode]
en: List View
fi: Listanäkymä

[ctx: Divi Library View Mode]
en: Tag View
fi: Tunnistenäkymä

[ctx: Divi Library View Mode (Layout Pack)]
en: Pack View
fi: Pakkausnäkymä

en: Divi Page Settings
fi: Divi-sivun asetukset

en: Do you want to move selected items to your trash?
fi: Haluatko siirtää valitut kohteet roskakoriisi?

en: Do you want to permanently delete all the items in your trash? This action cannot be undone and the items cannot be recovered.
fi: Haluatko poistaa pysyvästi kaikki roskakorissasi olevat kohteet? Tätä toimintoa ei voi kumota eikä kohteita voi palauttaa.

[ctx: Documentation Page]
en: Documentation
fi: Dokumentointi

en: Dot Navigation
fi: Dot-navigointi

en: Dotted
fi: Pilkutettu

en: Double
fi: Kaksinkertainen

en: Download Backup Before Importing
fi: Lataa varmuuskopio ennen tuontia

en: Dropdown Menu Animation
fi: Pudotusvalikon animaatio

en: Dropdown Menu Background Color
fi: Pudotusvalikon taustaväri

en: Dropdown Menu Line Color
fi: Pudotusvalikon rivin väri

en: Dropdown Menu Text Color
fi: Pudotusvalikon tekstin väri

en: Duplicate
fi: Kopioi

en: Duplicate Global Item To Cloud
fi: Kopioi globaali kohde pilveen

en: Dynamic CSS
fi: Dynaaminen CSS

en: Dynamic CSS greatly reduces CSS file size by dynamically generating only the assets necessary for the features and modules you use. This eliminates all file bloat and greatly improves load times.
fi: Dynaaminen CSS vähentää huomattavasti CSS-tiedoston kokoa luomalla dynaamisesti vain käyttämillesi ominaisuuksille ja moduuleille tarpeelliset resurssit. Tämä poistaa kaiken tiedostojen turvotuksen ja lyhentää latausaikoja huomattavasti.

en: Dynamic Icons
fi: Dynaamiset kuvakkeet

en: Dynamic JavaScript Libraries
fi: Dynaamiset JavaScript-kirjastot

en: Dynamic Module Framework
fi: Dynaaminen moduulikehys

en: ET About Me Widget
fi: ET Tietoja minusta -widget

en: ET Adsense Widget
fi: ET Adsense-widget

en: ET Advertisement
fi: ET mainos

en: Edit
fi: Muokata

en: Edit Footer Credits
fi: Muokkaa alatunnisteen tietoja

en: Edit Tags & Categories
fi: Muokkaa tunnisteita ja luokkia

en: Edit With Divi
fi: Muokkaa Divi

en: Effect
fi: Tehoste

en: Elegant Themes Account
fi: Elegant Themes

en: Email
fi: Sähköposti

en: Empty Trash
fi: Tyhjennä roskat

en: Enable Boxed Layout
fi: Salli laatikot asettelussa

en: Enable Divi Cloud
fi: Ota Divi Cloud käyttöön

en: Enable Divi Gallery
fi: Ota käyttöön Divi-galleria

en: Enable Responsive Images
fi: Ota reagoivat kuvat käyttöön

en: Enable Single Post 468x60 banner
fi: Ota käyttöön 468x60 kokoinen banneri

en: Enable Vertical Navigation
fi: Salli pystysuoraan navigointi

en: Enable body code
fi: Ota käyttöön < body > koodi

en: Enable caching of Google Fonts and load them inline. This reduces render-blocking requests and improves page load times.
fi: Ota Google Fonts välimuisti käyttöön ja lataa ne suoraan. Tämä vähentää renderöinnin estopyyntöjä ja parantaa sivun latausaikoja.

en: Enable canonical URL's
fi: Ota käyttöön kanoniset URL's

en: Enable custom description
fi: Ota käyttöön oma kuvaus

en: Enable custom keywords
fi: Ota käyttöön omat avainsanat

en: Enable custom titles
fi: Ota käyttöön omat otsikot

en: Enable header code
fi: Ota käyttöön ylätunnisteen koodi

en: Enable meta descriptions
fi: Ota käyttöön metakuvaukset

en: Enable single bottom code
fi: Ota käyttöön alakoodi

en: Enable single top code
fi: Ota käyttöön yläkoodi

en: Enable this if you want to replace the WordPress default gallery with the Divi-style gallery.
fi: Ota tämä käyttöön, jos haluat korvata WordPress-oletusgallerian Divi-tyylisellä gallerialla.

en: Enable this option to display Back To Top Button while scrolling
fi: Tämä toiminto lisää Palaa ylös- painikkeen selatassesi sivua.

en: Enable this option to get responsive images size generated when uploading images and adding srcset attribute for images element.
fi: Ota tämä asetus käyttöön, jos haluat saada reagoivan kuvan koon generoidessaan kuvia lataamalla ja lisäämällä srcset-määritekuvaelementtiä.

en: Enable this option to get the smooth scrolling effect with mouse wheel
fi: Käytä tätä toimintoa, jos haluat sivusi vierittyvän sulavasti, kun hiiren rullaa käytetään.

en: Enable this option to show thumbnails on Index Pages.
fi: Ota tämä toiminto käyttöön, jos haluat kuvakkeiden näkyvän hakemistosivulla.

en: Enable this to allow the Divi Framework to only load the modules that are used on the page, and process the logic for the features in use.
fi: Ota tämä käyttöön, jotta Divi Framework voi ladata vain sivulla käytetyt moduulit ja käsitellä käytössä olevien ominaisuuksien logiikkaa.

en: Enabled
fi: Ota käyttöön

en: Enabling this option will display a 468x60 banner ad on the bottom of your post pages below the single post content. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
fi: Tämän vaihtoehdon käyttöönotto näyttää 468 x 60 -bannerimainoksen viestisivujesi alareunassa yksittäisen viestin sisällön alla. Jos käytössä, sinun on täytettävä alla oleva bannerikuva ja kohde- URL.

en: Enabling this option will lower the size of Google Fonts and improve load times, however it will limit Google Fonts support in some very old browsers. You can turn this off to increase support for older browsers at a slight cost to performance.
fi: Tämän vaihtoehdon ottaminen käyttöön pienentää Google Fonts-kirjasinten kokoa ja parantaa latausaikoja, mutta se rajoittaa Google Fonts-tukea joissakin hyvin vanhoissa selaimissa. Voit poistaa tämän käytöstä lisätäksesi vanhempien selainten tukea pienellä suorituskyvyn hinnalla.

en: Enqueue Google Maps Script
fi: Lisää Google Maps-komentosarja jonoon

en: Enqueue jQuery Compatibility Script
fi: Lisää jonoon jQuery-yhteensopivuuskomentosarja

en: Enter the URL of your Facebook Profile.
fi: Aseta Facebook profiilisi URL.

en: Enter the URL of your Instagram Profile.
fi: Kirjoita Instagram-profiilisi URL-osoite.

en: Enter the URL of your RSS feed.
fi: Aseta RSS Kuvakkeesi URL

en: Enter the URL of your Twitter Profile.
fi: Aseta Twitter Profiilisi URL.

en: Error
fi: Virhe

[ctx: Event Details Page]
en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Exclude categories from the navigation bar
fi: Poista kategorioita navigointipalkista

en: Exclude pages from the navigation bar
fi: Poista sivuja navigointipalkista

en: Expand
fi: Laajenna

en: Explore Other Modules With Tag
fi: Tutustu muihin moduuleihin tagilla

en: Explore Other Rows With Tag
fi: Tutustu muihin riveihin tunnisteen avulla

en: Explore Other Sections With Tag
fi: Tutustu muihin osioihin tagilla

en: Export
fi: Viedä

en: Export %s
fi: Vie %s

en: Export %s Name
fi: Vie %s nimi

en: Exporting your %s will create a JSON file that can be imported into a different area.
fi: %s:n vieminen luo JSON-tiedoston, joka voidaan tuoda toiselle alueelle.

en: Facebook Profile Url
fi: Facebook Profiilin URL

en: Fade
fi: Häivytä

en: Fade In
fi: Voimistuminen

en: Failed to load your existing layouts. Please try again later.
fi: Olemassa olevien asettelujesi lataaminen epäonnistui. Yritä uudelleen myöhemmin.

en: Farmers Market
fi: Viljelijöiden markkinat

en: Farmers Market About Page
fi: Farmers Market Tietoja sivusta

en: Farmers Market Blog Page
fi: Farmers Market -blogisivu

en: Farmers Market Contact Page
fi: Farmers Market Yhteystiedot Sivu

en: Farmers Market Donate Page
fi: Farmers Market Lahjoitussivu

en: Farmers Market Events Page
fi: Farmers Market -tapahtumasivu

en: Farmers Market Home Page
fi: Farmers Marketin kotisivu

en: Farmers Market Landing Page
fi: Farmers Market -aloitussivu

en: Farmers Market Market Page
fi: Farmers Market Market -sivu

en: Fashion About Page
fi: Muoti Tietoja sivusta

en: Fashion Blog Page
fi: Muotiblogisivu

en: Fashion Contact Page
fi: Muoti Yhteystiedot Sivu

en: Fashion Designer Page
fi: Muotisuunnittelijan sivu

en: Fashion Gallery Page
fi: Muotigallerian sivu

en: Fashion Home Page
fi: Muoti Kotisivu

en: Fashion Landing Page
fi: Muoti-aloitussivu

en: Fashion Shop Page
fi: Muotikaupan sivu

en: Favorites
fi: Suosikit

en: Filter
fi: Suodattaa

en: Find A Layout
fi: Etsi asettelu

en: Find A Module
fi: Etsi moduuli

en: Find A Page
fi: Etsi sivu

en: Find A Row
fi: Etsi rivi

en: Find A Section
fi: Etsi osasto

en: Fixed
fi: Kiinteä

en: Fixed Menu Height
fi: Kiinteä Valikko Korkeus

en: Fixed Navigation Bar
fi: Lukittu navigointipalkki

en: Fixed Navigation Settings
fi: Kiinteät navigointiasetukset

en: Flip
fi: Käännä

en: Florist
fi: Kukkakauppias

en: Florist About Page
fi: Kukkakauppias Tietoja sivusta

en: Florist Blog Page
fi: Kukkakauppiasblogisivu

en: Florist Contact Page
fi: Kukkakauppiaiden yhteystiedot

en: Florist Gallery Page
fi: Kukkakauppias gallerian sivu

en: Florist Home Page
fi: Kukkakauppiaiden kotisivu

en: Florist Landing Page
fi: Kukkakaupan aloitussivu

en: Florist Shop Page
fi: Kukkakaupan sivu

en: Folder
fi: Kansio

en: Font
fi: Fontti

en: Font Size
fi: Fonttikoko

en: Font Style
fi: Fontin tyyli

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Footer Area
fi: Alatunniste-alue

en: Footer Background Color
fi: Alatunnisteen taustan väri

en: Footer Elements
fi: Alatunnisteen elementit

en: Footer Menu
fi: Linkkivalikko

en: Footer Menu Active Link Color
fi: Alavalikon aktiivisen linkin väri

en: Footer Menu Background Color
fi: Alavalikon taustaväri

en: Footer Menu Text Color
fi: Alavalikon tekstin väri

en: Forgot your <a href="%1$s" target="_blank">Username</a> or <a href="%1$s" target="_blank">Password</a>?
fi: Unohditko <a href="%1$s" target="_blank">Käyttäjätunnus</a> tai <a href="%1$s" target="_blank">Salasana</a>?

en: Free Divi Cloud Limit Reached
fi: Ilmainen Divi Cloud Limit saavutettu

en: Fullscreen
fi: Koko ruutu

en: Fullwidth
fi: Täysi leveys

en: General
fi: Yleiset

en: General Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Generating Screenshot
fi: Luodaan kuvakaappausta

en: Get Unlimited Divi Cloud Storage
fi: Hanki rajoittamaton Divi Cloud

en: Global items
fi: Globaalit tuotteet

en: Global items cannot be added to your Divi Cloud. Would you like to save a non-global version to your Divi Cloud? The version on this website will remain a global instance
fi: Maailmanlaajuisia kohteita ei voi lisätä Divi Cloud. Haluatko tallentaa ei-globaalin version Divi Cloud? Tämän sivuston versio säilyy globaalina esiintymänä

en: Google Fonts Subsets
fi: Google Fonts-alajoukot

en: Grab the first post image
fi: Käytä sivun ensimmäistä kuvaa

en: Green
fi: Vihreä

en: Groove
fi: Kaari

en: HTML/JS Snippet
fi: HTML/JS-katkelma

en: Header & Navigation
fi: Ylätunniste & navigointi

en: Header Elements
fi: Ylätunnisteen elementit

en: Header Font
fi: Ylätunnisteen fontti

en: Header Font Style
fi: Ylätunnisteen fontin tyyli

en: Header Format
fi: Ylätunnisteen muoto

en: Header Letter Spacing
fi: Ylätunnisteen kirjainväli

en: Header Line Height
fi: Ylätunnisteen rivikorkeus

en: Header Style
fi: Ylätunnisteen tyyli

en: Header Text Color
fi: Ylätunnisteen tekstin väri

en: Header Text Size
fi: Ylätunnisteen tekstin koko

en: Help
fi: Ohje

en: Here you can add custom css to override or extend default styles.
fi: Täällä voit lisätä oman CSS oletustyylien tilalle tai lisäksi.

en: Here you can change which character separates your blog title and index page name when using autogenerated post titles. Common values are | or -
fi: Täällä voit muuttaa merkkiä, joka erottaa blogisi otsikon ja hakemistosivun nimen, kun käytät automaattisesti luotuja kirjoitusten otsikoita. Yleisiä merkkejä ovat | ja -

en: Here you can change which character separates your blog title and post name when using autogenerated post titles. Common values are | or -
fi: Voit päättää, mikä merkki erottaa blogisi otsikon ja kirjoituksen nimen, kun käytät automaattisesti muodostettuja otsikoita. Yleisiä merkkejä ovat | tai -

en: Here you can choose Shop Page & Category Page Layout for WooCommerce.
fi: Täällä voit valita kauppasivun ja kategoriasivun asettelun WooCommerce lle.

en: Here you can choose default sidebar layout
fi: Täällä voit valita sivupalkin oletusasettelun

en: Here you can choose how your titles on index pages are generated. You can change which order your blog name and index title are displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
fi: Voit valita, miten otsikkosi luodaan hakemistosivulle. Voit muokata missä järjestyksessä blogisi nimi ja hakemiston otsikko näytetään, tai voit poistaa blogisi nimen otsikosta kokonaan.

en: Here you can choose to display the Facebook Icon on your homepage.
fi: Voit valita näytätkö Facebook -kuvakkeen etusivullasi.

en: Here you can choose to display the Instagram Icon on your homepage.
fi: Täällä voit näyttää Instagram-kuvakkeen kotisivullasi.

en: Here you can choose to display the RSS Icon.
fi: Voit valita näytätkö RSS kuvakkeen.

en: Here you can choose to display the Twitter Icon.
fi: Voit valita näytätkö Twitter kuvakkeen.

en: Here you can choose to remove certain categories from the navigation menu. All categories marked with an X will not appear in your navigation bar.
fi: Tällä toiminnolla voit poistaa haluamasi kategoriat navigointipalkista. X llä merkatut kategoriat eivät näy navigointipalkissasi.

en: Here you can choose to remove certain pages from the navigation menu. All pages marked with an X will not appear in your navigation bar.
fi: Täällä voit halutessasi poistaa tiettyjä sivuja navigointivalikosta. Sivut, jotka on merkattu X llä eivät näy navigointipalkissa.

en: Here you can choose to reverse the order that your categories links are displayed. You can choose between ascending and descending.
fi: Voit valita käänteisen järjestyksen kategorioiden linkeille. Voit valita joko nousevan tai laskevan.

en: Here you can choose to reverse the order that your pages links are displayed. You can choose between ascending and descending.
fi: Täällä voit halutessasi muuttaa sivun linkkijärjestyksen käänteiseksi. Voit valita joko nousevan tai laskevan.

en: Here you can choose to sort your pages links.
fi: Täällä voit valita sivusi linkkien asettelun.

en: Here you can choose which items appear in the post info section on pages. This is the area, usually below the post title, which displays basic information about your post. The highlighted items shown below will appear.
fi: Täällä voit valita, mitkä kohteet näkyvät sivujen viestien tietoosiossa. Tämä on yleensä viestin otsikon alapuolella oleva alue, joka näyttää perustiedot viestistäsi. Alla näkyvät korostetut kohteet tulevat näkyviin.

en: Here you can choose which items appear in the post info section on single post pages. This is the area, usually below the post title, which displays basic information about your post. The highlighted items shown below will appear.
fi: Täällä voit valita, mitkä kohteet näkyvät yksittäisten viestien sivujen viestien tietoosiossa. Tämä on yleensä viestin otsikon alapuolella oleva alue, joka näyttää perustiedot viestistäsi. Alla näkyvät korostetut kohteet tulevat näkyviin.

en: Here you can designate how many WooCommerce products are displayed on the archive page. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
fi: Täällä voit valita, kuinka monta WooCommerce-tuotetta arkistosivulla näytetään. Tämä valinta toimii itsenäisesti wp-admin-sivun Asetukset > Lukemisvalinnat -kohdan asetuksista.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Archive pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
fi: Täällä voit määrittää, kuinka monta uusinta artikkelia näytetään arkistosivulla.Tämä toiminto toimii itsenäisesti wp-admin in lukuasetuksista.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Category page. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
fi: Täällä voit määrittää, kuinka monta uusinta artikkelia näytetään Kategoria sivulla.Tämä toiminto toimii itsenäisesti wp-admin in lukuasetuksista.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Search results pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
fi: Täällä voit määrittää, kuinka monta uusinta artikkelia näytetään Hakutulokset -sivulla.Tämä toiminto toimii itsenäisesti wp-admin in lukuasetuksista.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Tag pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
fi: Täällä voit määrittää, kuinka monta uusinta artikkelia näytetään tägit -sivulla.Tämä toiminto toimii itsenäisesti wp-admin in lukuasetuksista.

en: Here you can disable automatic memory limit increase.
fi: Täällä voit asettaa automaattisen muistirajan lisäyksen pois päältä.

en: Here you can provide 468x60 banner destination url
fi: Tänne voit asettaa 468x60 bannerin kohde URL n

en: Here you can provide 468x60 banner image url
fi: Tähän voit lisätä 468x60 banneri mainos kuvan URL n

en: Hex Value
fi: Värin arvot

en: Hide
fi: Piilota

en: Hide Logo Image
fi: Piilota logo

en: Hide Nav Before Scroll
fi: Piilota navigointi ennen skrollausta

en: Hide Navigation Until Scroll
fi: Piilota navigointi skrollaukseen asti

en: Hide empty categories
fi: Älä näytä kategorioita

en: High
fi: Korkea

en: Home
fi: Koti

en: Homepage SEO
fi: Kotisivu SEO

en: Homepage custom title (if enabled)
fi: Kotisivun oma otsikko (jos otettu käyttöön)

en: Homepage meta description (if enabled)
fi: Kotisivun metakuvaus (jos otettu käyttöön)

en: Homepage meta keywords (if enabled)
fi: Kotisivun meta-avainsanat (jos otettu käyttöön)

en: Icon
fi: Ikoni

en: Icon Color
fi: Kuvakkeen väri

en: Icon Placement
fi: Ikonin asettelu

en: If a page is built with the Divi Builder, the Gutenberg block CSS file is moved from the header to the footer. Since the file is most likely not used, we can load it later. This removes a render blocking request and improving performance.
fi: Jos sivu on rakennettu Divi Builder, Gutenberg-lohkon CSS-tiedosto siirretään otsikosta alatunnisteeseen. Koska tiedostoa ei todennäköisesti käytetä, voimme ladata sen myöhemmin. Tämä poistaa renderöinnin estopyynnön ja parantaa suorituskykyä.

en: If custom titles are disabled, choose autogeneration method
fi: Jos omat otsikot ovat poissa käytössä, valitse automaattinen muodostus.

en: If you are not using cutsom post titles you can still have control over how your titles are generated. Here you can choose which order you would like your post title and blog name to be displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
fi: Jos et käytä omia kirjoitusten otsikkoja, voit silti vaikuttaa siihen, miten otsikkosi muodostetaan. Täältä voit valita järjestyksen, jossa kirjoituksesi otsikko ja nimi näytetään, tai voit poistaa blogin nimen otsikosta kokonaan.

en: If you are not using cutsom post titles you can still have control over hw your titles are generated. Here you can choose which order you would like your post title and blog name to be displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
fi: Jos et käytä mukautettuja kirjoitusten otsikoita, voit silti vaikuttaa siihen, miten otsikot muodostetaan. Täällä voit valita, missä järjestyksessä kirjoituksesi otsikko ja blogin nimi näkyvät, tai voit poistaa blogin nimen otsikosta kokonaan.

en: If you don't want to display some banners - leave approptiate fields blank
fi: Jos et halua näyttää joitain bannereita, jätä ne kentät tyhjiksi

en: If you have enabled custom titles you can add your custom title here. Whatever you type here will be placed between the < title >< /title > tags in header.php
fi: Jos olet ottanut käyttöön omat otsikot, voit asettaa otsikkosi tänne. Mitä ikinä kirjoitat tänne, tulee näkymään < title >< /title > tägien väliin header.php osaan.

en: If you have enabled meta descriptions you can add your custom description here.
fi: Jos olet ottanut käyttöön metakuvaukset voit lisätä oman kuvauksesi tänne.

en: If you have enabled meta keywords you can add your custom keywords here. Keywords should be separated by comas. For example: wordpress,themes,templates,elegant
fi: Jos olet ottanut käyttöön meta-avainsanat, voit lisätä ne tänne. Erota sanat pilkulla. Esim: wordpress,themes,templates,elegant

en: If you would like categories to be displayed in your navigationbar that don't have any posts in them then disable this option. By default empty categories are hidden
fi: Jos haluat tyhjien kategorioiden olevan näkyvillä navigointivalikossa, ota tämä toiminto pois käytöstä. Oletuksena tyhjät kategoriat ovat piilotettuja.

en: If you would like to add a meta description to your post you can do so using custom fields. This option must be enabled for descriptions to be displayed on post pages. You can add your meta description using custom fields based off the custom field name you define below.
fi: Jos haluat lisätä metakuvauksen kirjoitukseesi, voit tehdä sen käyttämällä alapuolella olevia kenttiä. Tämän valinnan täytyy olla käytössä, jotta kuvauksesi näkyvät kirjoitustesi sivuilla.

en: If you would like to add meta keywords to your post you can do so using custom fields. This option must be enabled for keywords to be displayed on post pages. You can add your meta keywords using custom fields based off the custom field name you define below.
fi: Jos haluat lisätä meta-avainsanoja kirjoituksiisi, voit lisätä niitä alla oleviin kenttiin. Tämän valinnan täytyy olla käytössä, jotta avainsanat näkyvät kirjoitustesi sivulla.

en: If you would like to remove the dropdown menus from the categories navigation bar disable this feature.
fi: Jos haluat poistaa pudotusvalikot kategorioiden navigointipalkista, laita tämä toiminto pois käytöstä.

en: If you would like to remove the dropdown menus from the pages navigation bar disable this feature.
fi: Jos haluat poistaa pudotusvalikot sivun navigointipalkista, ota tämä toiminto pois käytöstä.

en: If you would like to use your own custom logo image click the Upload Image button.
fi: Jos haluat käyttää omaa logoasi, klikkaa "Lataa kuva" -nappia.

en: Image
fi: Kuva

en: Image Height
fi: Kuvan korkeus

en: Image Url
fi: Kuva URL

en: Image Width
fi: Kuvan leveys

en: Image doesn't exist
fi: Kuvaa ei ole olemassa

en: Import
fi: Tuonti

en: Import %s
fi: Tuo %s

en: Import & Export Customizer
fi: Tuonti ja vienti -muokkaus

en: Import & Export Theme Options
fi: Tuo ja vie teemavaihtoehdot

en: Import These Templates
fi: Tuo nämä mallit

en: Import To Cloud
fi: Tuo pilveen

en: Improve Google Fonts Loading
fi: Paranna Google Fonts-latausta

en: In some cases users will want to create parent categories or links as placeholders to hold a list of child links or categories. In this case it is not desirable to have the parent links lead anywhere, but instead merely serve an organizational function. Enabling this options will remove the links from all parent pages/categories so that they don't lead anywhere when clicked.
fi: Joissain tapauksissa käyttäjät haluavat luoda pääkategorioita tai linkkejä, jotta valikko pysyy järjesteltynä. Tällöin on suotavaa, etteivät nämä linkit johda mihinkään, mutta ovat paikallaan vain järjestelysyistä. Tämän toiminnon käyttöönotto poistaa linkit kaikista pääkategorioista/sivuista, jolloin ne eivät johda enää niitä klikatessa mihinkään.

en: Index Page SEO
fi: Hakemistosivu SEO

en: Input 468x60 adsense code
fi: Aseta 468x60 Google Adsense koodi

en: Input 468x60 advertisement banner image
fi: Lisää 468x60 kokoinen mainoskuva

en: Input 468x60 advertisement destination url
fi: Aseta 468x60 mainoksen kohde URL

[ctx: Insert CSS Snippet from library]
en: Use This CSS Snippet
fi: Käytä tätä CSS-katkelmaa

[ctx: Insert HTML/JS Snippet from library]
en: Use This HTML/JS Snippet
fi: Käytä tätä HTML/JS-katkelmaa

[ctx: Insert Module from library]
en: Use This Module
fi: Käytä tätä moduulia

[ctx: Insert Page from library]
en: Use This Page
fi: Käytä tätä sivua

[ctx: Insert Row from library]
en: Use This Row
fi: Käytä tätä riviä

[ctx: Insert Section from library]
en: Use This Section
fi: Käytä tätä osiota

en: Inset
fi: Sisäpuolinen

en: Instagram Profile Url
fi: Instagram-profiilin URL-osoite

en: Interior Design Company
fi: Sisustussuunnitteluyritys

en: Interior Design Company About Page
fi: Sisustussuunnitteluyritys Tietoja sivusta

en: Interior Design Company Blog Page
fi: Sisustussuunnitteluyrityksen blogisivu

en: Interior Design Company Contact Page
fi: Sisustussuunnitteluyrityksen yhteystiedot

en: Interior Design Company Home Page
fi: Sisustussuunnitteluyrityksen kotisivu

en: Interior Design Company Landing Page
fi: Sisustussuunnitteluyrityksen aloitussivu

en: Interior Design Company Portfolio Page
fi: Sisustussuunnitteluyrityksen portfoliosivu

en: Interior Design Company Services Page
fi: Sisustussuunnitteluyrityksen palvelusivu

en: Interior Design Company Shop Page
fi: Sisustussuunnitteluyrityksen myymäläsivu

en: Italic
fi: Kursivointi

en: Join Now
fi: Liity nyt

en: LMS About Page
fi: LMS Tietoja sivusta

en: LMS Blog Page
fi: LMS-blogisivu

en: LMS Contact Page
fi: LMS-yhteystietosivu

en: LMS Course Page
fi: LMS-kurssisivu

en: LMS Courses Page
fi: LMS-kurssien sivu

en: LMS Home Page
fi: LMS-kotisivu

en: LMS Landing Page
fi: LMS-aloitussivu

en: LMS Marketing Page
fi: LMS-markkinointisivu

[ctx: LMS Page]
en: Course
fi: Kurssi

[ctx: LMS Page]
en: Courses
fi: Kurssit

en: LMS Pricing Page
fi: LMS-hinnoittelusivu

en: Layout
fi: Sommitelma

[ctx: Layout Categories]
en: Manage Categories
fi: Hallitse luokkia

[ctx: Layout Categories]
en: Manage Tags
fi: Hallitse tunnisteita

[ctx: Layout Category]
en: Art & Design
fi: Taidesuunnittelu

[ctx: Layout Category]
en: Business
fi: Liiketoimintaa

[ctx: Layout Category]
en: Community & Non-Profit
fi: Yhteisö & voittoa tavoittelematon

[ctx: Layout Category]
en: Education
fi: koulutus

[ctx: Layout Category]
en: Events
fi: Tapahtumat

[ctx: Layout Category]
en: Fashion & Beauty
fi: Muoti & kauneus

[ctx: Layout Category]
en: Food & Drink
fi: Ruoka juoma

[ctx: Layout Category]
en: Health & Fitness
fi: Terveys

[ctx: Layout Category]
en: Online Store
fi: Verkkokauppa

[ctx: Layout Category]
en: Services
fi: Palvelut

[ctx: Layout Category]
en: Technology
fi: Tekniikka

en: Layout Name
fi: Asettelun nimi

en: Layout Pack
fi: Asettelupaketti

[ctx: Layout Pack]
en: Fashion
fi: Muoti

[ctx: Layout Pack]
en: Layouts In This Pack
fi: Asettelut tässä pakkauksessa

[ctx: Layout Packs]
en: Manage Packs
fi: Hallinnoi paketteja

en: Layout Settings
fi: Sommittelun asetukset

en: Leave a Reply to %s
fi: Vastaa käyttäjälle %s

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Left Sidebar
fi: Siirrä sivupalkki vasemmalle

en: Left to Right
fi: Vasemmalta oikealle

en: Letter Spacing
fi: Kirjainväli

en: Library
fi: Kirjasto

en: Light
fi: Valoisa

en: Limit Google Fonts Support For Legacy Browsers
fi: Rajoita Google Fonts-tukea vanhoille selaimille

en: Link
fi: Linkki

en: Link text
fi: Linkin teksti

en: Live Preview
fi: Live-esikatselu

en: Load Dynamic Stylesheet In-line
fi: Lataa dynaaminen tyylitaulukko rivissä

en: Load From Library
fi: Lataa kirjastosta

en: Locations
fi: Sijainnit

en: Log In
fi: Kirjaudu sisään

en: Log In To Divi Cloud
fi: Kirjaudu Divi Cloud

en: Login
fi: Kirjaudu

en: Logo Max Height
fi: Logo Max Korkeus

en: Low
fi: Matala

en: Make Full Width
fi: Tee täyslevyiseksi

en: Manage Layouts
fi: Hallitse asetteluja

en: Manage Un-widgetized Advertisements
fi: Hallitse mainoksia

en: Manage Your Elegant Themes Account
fi: Hallinnoi Elegant Themes-tiliäsi

[ctx: Marketplace Page]
en: Seller
fi: Myyjä

en: Medium
fi: Keskikokoinen

en: Member Login
fi: Jäsenten kirjautuminen

en: Memory Limit Increase
fi: Muistirajan lisäys

en: Menu Height
fi: valikko Korkeus

en: Menu Link Color
fi: Valikon linkkien väri

en: Menu Text Size
fi: Valikon tekstikoko

en: Menu Top Margin
fi: Valikon ylämarginaali

en: Menu Width
fi: Valikon leveys

en: Meta Font Style
fi: Metatekstin fontin tyyli

en: Meta Letter Spacing
fi: Metatekstin kirjainväli

en: Meta Line Height
fi: Metatekstin rivikorkeus

en: Meta Text Size
fi: Metatekstin koko

en: Mobile Menu
fi: Mobiililaitteen valikko

en: Mobile Styles
fi: Mobiililaitteen tyylit

en: Module Name
fi: Moduulin nimi

en: Most Used
fi: Eniten käytetty

en: Move To Divi Cloud
fi: Siirrä Divi Cloud

en: My Divi Cloud
fi: Oma Divi Cloud

en: Name
fi: Nimi

en: New To Old
fi: Uutta Vanhaan

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
fi: Uudemmat kommentit <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Next
fi: Seuraava

en: Next Entries &raquo;
fi: Seuraavat merkinnät &raquo;

en: No
fi: Ei

en: No Animation
fi: Ei animaatioita

en: No File Selected
fi: Ei tiedostoa valittuna

en: No Repeat
fi: Ei toistoa

en: No Results
fi: Ei tuloksia

en: No Results Found
fi: Ei tuloksia

en: No Screenshot
fi: Ei kuvakaappausta

en: No Sidebar
fi: Ei sivupalkkia

en: No available options.
fi: Ei käytettävissä olevia vaihtoehtoja.

en: Note: Color settings set above should be applied to the Default color scheme.
fi: Huomaa: Ylle syötetyt väriasetukset tulee lisätä Oletusväreihin

en: Number of Posts displayed on Archive pages
fi: Arkistosivuilla näkyvien kirjoitusten lukumäärä

en: Number of Posts displayed on Category page
fi: Kategoriasivulla näkyvien kirjoitusten lukumäärä

en: Number of Posts displayed on Search pages
fi: Hakusivujen kirjoitusten lukumäärä

en: Number of Posts displayed on Tag pages
fi: Tägisivuilla näkyvien kirjoitusten lukumäärä

en: Number of Products displayed on WooCommerce archive pages
fi: WooCommerce-arkistosivuilla näytettävien tuotteiden määrä

en: Number of dropdown tiers shown
fi: Pudotusvalikoiden tasojen lukumäärä

en: Off
fi: Pois päältä

en: Old To New
fi: Vanhasta Uuteen

en: On
fi: Päällä

en: On Divi Cloud
fi: Divi Cloud

en: Only Show
fi: Vain Näytä

en: Only Show Icon on Hover
fi: Näytä ikoni vain kursorin alla

en: Only load external JavaScript libraries when they are needed by a specific Divi modules on the page. This removes unused JavaScript from the main scripts bundle and improves load times.
fi: Lataa ulkoisia JavaScript-kirjastoja vain silloin, kun tietyt sivulla olevat Divi-moduulit tarvitsevat niitä. Tämä poistaa käyttämättömän JavaScript pääskriptipaketista ja parantaa latausaikoja.

[ctx: Open Sans font: on or off]
en: on
fi: päällä

en: Open in a new window
fi: Avaa uudessa ikkunassa

en: Open link in new window
fi: Avaa linkki uudessa ikkunassa

en: Options
fi: Asetukset

en: Orange
fi: Oranssi

en: Order Category Links by Ascending/Descending
fi: Järjestä kategorialinkit nousevan tai laskevan mukaan.

en: Order Pages Links by Ascending/Descending
fi: Järjestä sivun linkit tyylillä Nouseva/Laskeva

en: Outset
fi: Ulkopuolinen

[ctx: Page]
en: About
fi: Noin

[ctx: Page]
en: Blog
fi: Blogi

[ctx: Page]
en: Careers
fi: Ura

[ctx: Page]
en: Case Study
fi: Tapaustutkimus

[ctx: Page]
en: Categories
fi: Luokat

[ctx: Page]
en: Contact
fi: Ottaa yhteyttä

[ctx: Page]
en: Designer
fi: Suunnittelija

[ctx: Page]
en: Donate
fi: Lahjoittaa

[ctx: Page]
en: Events
fi: Tapahtumat

[ctx: Page]
en: Features
fi: ominaisuudet

[ctx: Page]
en: Gallery
fi: Galleria

[ctx: Page]
en: Gallery 1
fi: Galleria 1

[ctx: Page]
en: Gallery 2
fi: Galleria 2

[ctx: Page]
en: Gallery 3
fi: Galleria 3

[ctx: Page]
en: Guide
fi: Opas

[ctx: Page]
en: Home
fi: Koti

[ctx: Page]
en: Landing
fi: Lasku

[ctx: Page]
en: Market
fi: Markkinoida

[ctx: Page]
en: Marketing
fi: Markkinointi

[ctx: Page]
en: Pricing
fi: Hinnoittelu

[ctx: Page]
en: Project 1
fi: Projekti 1

[ctx: Page]
en: Project 2
fi: Projekti 2

[ctx: Page]
en: Services
fi: Palvelut

[ctx: Page]
en: Shop
fi: Myymälä

[ctx: Page]
en: Team
fi: Tiimi

en: Page Layout
fi: Sivun sommittelu

[ctx: Page layout]
en: View Live Demo
fi: Katso live-demo

en: Pages
fi: Sivut

en: Pages:
fi: Sivut:

en: Password
fi: Salasana

en: Password Protected
fi: Salasanasuojattu

en: Password:
fi: Salasana:

en: Paste image url here, if you chose "images" slider type
fi: Liitä kuvan URL tähän, jos valitsit "images" sliderin tyypin

en: Performance
fi: Esitys

en: Phone
fi: Puhelin

en: Phone Number
fi: Puhelinnumero

en: Photo Marketplace About Page
fi: Photo Marketplace Tietoja sivusta

en: Photo Marketplace Categories Page
fi: Valokuvakauppapaikan luokkien sivu

en: Photo Marketplace Contact Page
fi: Photo Marketplacen yhteystietosivu

en: Photo Marketplace Home Page
fi: Photo Marketplacen kotisivu

en: Photo Marketplace Landing Page
fi: Photo Marketplace -aloitussivu

en: Photo Marketplace Pricing Page
fi: Photo Marketplace -hinnoittelusivu

en: Photo Marketplace Seller Page
fi: Photo Marketplace -myyjän sivu

en: Photographer
fi: Valokuvaaja

en: Pink
fi: Vaaleanpunainen

en: Place Thumbs on Pages
fi: Aseta kuvakkeet sivuille

en: Place Thumbs on Posts
fi: Aseta kuvakkeet kirjoituksiin

en: Place your adsense code here.
fi: Aseta Google Adsense koodisi tänne.

en: Please Log In Again
fi: Kirjaudu uudelleen

en: Portability
fi: Siirrettävyys

en: Post
fi: Postaus

en: Post Title
fi: Postauksen otsikko

en: Post info section
fi: Kirjoituksen info-osio

en: Posted on
fi: Lähetetty

en: Premade Layouts
fi: Valmiit asettelut

en: Previous
fi: Edellinen

en: Primary Menu
fi: Päävalikko

en: Primary Menu Background Color
fi: Päävalikon taustaväri

en: Primary Menu Bar
fi: Päävalikon palkki

en: Primary Menu Link Color
fi: Ensisijainen Valikko linkin väri

en: Product Content
fi: Tuotteen sisältö

en: Project Navigation
fi: Siirtyminen projektissa

en: Published
fi: Julkaistu

en: RSS Icon Url
fi: RSS Kuvakkeen URL

en: Ratings
fi: Arviot

en: Read Divi Documentation
fi: Lue Divi dokumentointi

en: Red
fi: Punainen

en: Remove From Cloud
fi: Poista pilvestä

en: Remove From Favorites
fi: Poista suosikeista

en: Rename
fi: Nimeä uudelleen

en: Replace Existing Content
fi: Korvaa olemassa oleva sisältö

en: Reset
fi: Resetoi

en: Reset to Defaults
fi: Palauta oletukset

en: Restaurant
fi: Ravintola

en: Restaurant About Page
fi: Ravintola Tietoja sivusta

en: Restaurant Blog Page
fi: Ravintolablogisivu

en: Restaurant Contact Page
fi: Ravintolan yhteystiedot

en: Restaurant Gallery Page
fi: Ravintolagalleriasivu

en: Restaurant Home Page
fi: Ravintolan kotisivu

en: Restaurant Landing Page
fi: Ravintolan aloitussivu

[ctx: Restaurant Page]
en: Menu
fi: Valikko

en: Restaurant Shop Page
fi: Ravintolakaupan sivu

en: Restaurant Team Page
fi: Ravintolatiimin sivu

en: Restore
fi: Palauttaa

en: Ridge
fi: Taite

en: Right
fi: Oikealla

en: Right Sidebar
fi: Siirrä sivupalkki oikealle

en: Right to Left
fi: Oikealta vasemmalle

en: Role Editor
fi: rooli Editor

en: Row Height
fi: Rivin korkeus

en: Row Name
fi: Rivin nimi

en: SaaS Company
fi: SaaS-yritys

en: SaaS Company About Page
fi: SaaS-yrityksen Tietoja-sivu

en: SaaS Company Careers Page
fi: SaaS-yrityksen urasivu

en: SaaS Company Contact Page
fi: SaaS-yrityksen yhteystiedot

en: SaaS Company Documentation Page
fi: SaaS-yhtiön dokumentaatiosivu

en: SaaS Company Features Page
fi: SaaS-yrityksen ominaisuussivu

en: SaaS Company Landing Page
fi: SaaS-yrityksen aloitussivu

en: SaaS Company Pricing Page
fi: SaaS-yhtiön hinnoittelusivu

en: Save %s Snippet
fi: Tallenna %s katkelma

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Save Selection Only
fi: Tallenna vain valinta

en: Save To Divi Cloud
fi: Tallenna Divi Cloud

en: Save To Library
fi: Tallenna kirjastoon

en: Save as Global
fi: Tallenna globaalina

en: Save this %s snippet to the Divi Library for later use.
fi: Tallenna tämä %s katkelma Divi-kirjastoon myöhempää käyttöä varten.

en: Scroll
fi: Skrollaa

en: Search
fi: Hae

en: Search &hellip;
fi: Etsi &hellip;

en: Search Bar Background Color
fi: Hakupalkin taustaväri

en: Search Bar Text Color
fi: Hakupalkin tekstin väri

en: Search For Categories
fi: Etsi kategorioita

en: Search For Layouts
fi: Etsi asetteluja

en: Search For Packs
fi: Etsi paketteja

en: Search Results for: %s
fi: Näytä tulokset haulle: %s

en: Search for:
fi: Etsi:

en: Search results for "%s"
fi: Haun tulokset haulle "%s"

en: Secondary Menu
fi: Valikko

en: Secondary Menu Background Color
fi: Alavalikon taustaväri

en: Secondary Menu Bar
fi: Alavalikon palkki

en: Secondary Menu Link Color
fi: Toissijainen valikko linkin väri

en: Section Height
fi: Osion korkeus

en: Section Name
fi: Osion nimi

en: Select
fi: valita

en: Select Animation Effect
fi: Valitse animaatio tehoste

en: Select Icon
fi: Valitse ikoni

en: Select Page
fi: Valitse sivu

en: Select Slider Type here
fi: Valitse sliderin tyyppi täällä

en: Select between expanded and closed state
fi: Valitse laajennetun ja suljetun tilan väliltä

en: Select yes if the link should be opened in a new window
fi: Valitsekyllä, jos linkin tulee avautua uudessa ikkunassa

[ctx: Services/Plans Page]
en: Packages
fi: Paketit

en: Set As Logo
fi: Aseta logoksi

en: Shop Page & Category Page Layout for WooCommerce
fi: Kauppasivun, sekä kategoriasivun asettelu WooCommerce lle

en: Shortcodes
fi: Lyhytkoodit

en: Show
fi: Näytä

en: Show Facebook Icon
fi: Näytä Facebook -kuvake

en: Show Instagram Icon
fi: Näytä Instagram-kuvake

en: Show RSS Icon
fi: Näytä RSS -kuvake

en: Show Search Icon
fi: Näytä hakukuvake

en: Show Social Icons
fi: Näytä some-ikonit

en: Show Thumbs on Index pages
fi: Näytä kuvakkeet hakemistosivuilla

en: Show Top Bar
fi: Näytä yläpalkki

en: Show Twitter Icon
fi: Näytä Twitter -kuvake

en: Show comments on pages
fi: Näytä kommentit sivuilla

en: Show comments on posts
fi: Näytä kirjoitusten kommentit

en: Show dropdown menus
fi: Näytä pudotusvalikot

en: Sidebar
fi: Sivupalkki

en: Sidebar Layout
fi: Sivupalkin asettelu

en: Sidebar Width
fi: Sivupalkin leveys

en: Sign In To Divi Cloud
fi: Kirjaudu sisään Divi Cloud

en: Sign Out Of Divi Cloud
fi: Kirjaudu ulos Divi Cloud

en: Sign in to your Elegant Themes account using the pop-up to activate Divi Cloud.
fi: Kirjaudu sisään Elegant Themes-tilillesi ponnahdusikkunan avulla aktivoidaksesi Divi Cloud.

en: Single Page Layout
fi: Eritellyn sivun sommittelu

en: Single Post Layout
fi: Eritellyn kirjoituksen sommittelu

en: Single Post Page SEO
fi: Yhden kirjoituksen sivu SEO

en: Site Identity
fi: sivuston identiteetti

en: Skills
fi: Taidot

en: Slide
fi: Diakuva

en: Slide In
fi: Liu'utus

en: Slide In & Fullscreen Header Settings
fi: Liu'utus- ja koko ruudun otsikkoasetukset

en: Slider Type
fi: Sliderin tyyppi

en: Smooth Scrolling
fi: Sulava vieritys

en: Social Icon Color
fi: Some-ikonin väri

en: Social Icon Size
fi: Some-ikonin koko

en: Solid
fi: Kiinteä

en: Some third party scripts may be incorrectly enqueued without declaring jQuery as dependency. If jQuery is deferred, these scripts could break. If you are experiencing console errors after enabling the "Defer jQuery And jQuery Migrate" option, you can enable this option, which will load an additional compatibility script that will attempt to solve the issue. You can turn this feature off if everything is working fine without it.
fi: Jotkin kolmannen osapuolen komentosarjat voidaan asettaa väärin jonoon ilmoittamatta jQuery riippuvuudeksi. Jos jQuery lykätään, nämä komentosarjat voivat rikkoutua. Jos kohtaat konsolivirheitä "Lykkää jQuery ja jQuery Migrate " -asetuksen käyttöönoton jälkeen, voit ottaa tämän vaihtoehdon käyttöön, jolloin latautuu ylimääräinen yhteensopivuuskomentosarja, joka yrittää ratkaista ongelman. Voit poistaa tämän ominaisuuden käytöstä, jos kaikki toimii hyvin ilman sitä.

en: Sort
fi: Järjestellä

en: Sort Categories Links by Name/ID/Slug/Count/Term Group
fi: Järjestä kategorioiden linkit Name/ID/Slug/Count/Term mukaan

en: Sort Pages Links
fi: Sivun linkkien asettelu

en: State
fi: Tila

en: Status
fi: Tila

en: Stretch Background Image
fi: Venytä taustan kuvaa

en: Submit
fi: Lähetä

en: Submit Comment
fi: Lähetä kommentti

en: Submit a Comment
fi: Lähetä kommentti

en: Tab Content
fi: Välilehden sisältö

en: Tab Text
fi: Välilehden teksti

en: Tablet
fi: Tabletti

en: Tags
fi: Tunnisteet

en: Text
fi: Teksti

en: Text Color
fi: Tekstin väri

en: Text Size
fi: Tekstin koko

en: The Divi icon font is broken up into various subsets. These subsets are loaded only when needed based on the modules and features used on each page. If you need access to the entire icon font on all pages (for example, if you are using our icon font in your child theme), then you can disable this option and load the entire icon font library on all pages.
fi: Divi-kuvakefontti on jaettu useisiin osajoukkoon. Nämä osajoukot ladataan vain tarvittaessa kunkin sivun moduulien ja ominaisuuksien perusteella. Jos tarvitset pääsyn koko kuvakekirjastimeen kaikilla sivuilla (jos esimerkiksi käytät kuvakefonttiamme lapsiteemassa), voit poistaa tämän vaihtoehdon käytöstä ja ladata koko kuvakekirjasinkirjaston kaikille sivuille.

en: The Maps module uses the Google Maps API and requires a valid Google API Key to function. Before using the map module, please make sure you have added your API key here. Learn more about how to create your Google API Key <a target="_blank" href="%1$s">here</a>.
fi: Maps-moduuli käyttää Google Maps API ja vaatii toimivan Google API. Ennen kuin käytät karttamoduulia, varmista, että olet lisännyt API-avaimesi tähän. Lisätietoja Google API luomisesta saat <a target="_blank" href="%1$s">tässä</a>.

en: The page you requested could not be found. Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.
fi: Hakemaasi sivua ei löytynyt. Yritä muuttaa hakuasi, tai käytä yläpuolella olevaa navigointia löytääksesi kirjoituksen.

en: Theme Accent Color
fi: Teeman korostusväri

en: Theme Customizer
fi: Teeman mukautus

en: Theme Options
fi: Teeman asetukset

en: This Website
fi: Tämä verkkosivusto

en: This is the username that you use to access the Members Area on elegantthemes.com.
fi: Tämä on käyttäjätunnus, jolla käytät elegantthemes.com-sivuston jäsenaluetta.

en: This option allows you to change how your dates are displayed. For more information please refer to the WordPress codex here:<a href='http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time' target='_blank'>Formatting Date and Time</a>
fi: Tämän avulla voit vaihtaa päivämäärän eri muotoon. Lisätietoja varten katso WordPress codex täältä:<a href='http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time' target='_blank'>Päivämäärän ja ajan formaatti</a>

en: This option dequeues the Divi style.css file and prints the contents in-line. This removes a render blocking request and improves the PageSpeed scores of individual pages. However, it also prevents the style.css file from being cached. Since the stylesheet is small, it's recommended to keep this option enabled.
fi: Tämä vaihtoehto poistaa Divi style.css-tiedoston jonosta ja tulostaa sisällön suoraan. Tämä poistaa renderöinnin estopyynnön ja parantaa yksittäisten sivujen PageSpeed-pisteitä. Se kuitenkin estää myös style.css-tiedoston tallentamisen välimuistiin. Koska tyylitaulukko on pieni, on suositeltavaa pitää tämä vaihtoehto käytössä.

en: This options allows you to control how many teirs your pages dropdown menu has. Increasing the number allows for additional menu items to be shown.
fi: Tämän toiminnon avulla voit valita, kuinka monta tasoa sivusi pudosvalikossa on. Suurempi numero tarkoittaa, että valikko näyttää enemmän valintoja.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
fi: Tämä viesti on suojattu salasanalla. Syötä salasana nähdäksesi viestin.

en: This will enable Google Fonts for Non-English languages.
fi: Tämä mahdollistaa Google Fonts in muille kielille.

en: This will enable the use of excerpts in posts or pages.
fi: Tämä toiminto mahdollistaa lainauksien käytön kirjoituksissa ja sivuilla.

en: This will return all of the settings throughout the options page to their default values. <strong>Are you sure you want to do this?</strong>
fi: Tämä palauttaa kaikki asetukset sivujen oletusarvoihin. <strong>Haluatko varmasti tehdä tämän?</strong>

en: Tile
fi: Ristikko

en: Tile Horizontally
fi: Ristikko vaakasuoraan

en: Tile Vertically
fi: Ristikko pystysuoraan

en: Title
fi: Otsikko

en: To enable Divi Cloud on this website, log in to your Elegant Themes account
fi: Ota Divi Cloud käyttöön tällä sivustolla kirjautumalla sisään Elegant Themes-tilillesi

en: To view this protected post, enter the password below
fi: Katsoaksesi tätä suojattua sisältöä, kirjoita salasana alle

en: Top
fi: Ylhäällä

en: Top Bar Text Color
fi: Yläpalkin tekstin väri

en: Top Bar Text Size
fi: Yläpalkin tekstikoko

en: Top to Bottom
fi: Ylhäältä alas

en: Trackbacks/Pingbacks
fi: Trackbackit/Pingbackit

en: Trash
fi: Roskakori

en: Trash storage for Divi Cloud is limited to 50 items for free accounts. Once your trash exceeds 50 items, the oldest items in your trashed will be permanently deleted to make room for new items. Purchase a <a href="%s" target="_blank">Divi Cloud Membership</a> for unlimited storage.
fi: Divi Cloud roskakorin tallennustila on rajoitettu 50 kohteeseen ilmaisilla tileillä. Kun roskakorissasi on yli 50 kohdetta, roskakorin vanhimmat kohteet poistetaan pysyvästi, jotta uusille kohteille jää tilaa. Osta <a href="%s" target="_blank">Divi Cloud-jäsenyys</a> saadaksesi rajoittamattoman tallennustilan.

en: Travel Agency
fi: Matkatoimisto

en: Travel Agency About Page
fi: Matkatoimisto Tietoja sivusta

en: Travel Agency Blog Page
fi: Matkatoimiston blogisivu

en: Travel Agency Contact Page
fi: Matkatoimiston yhteystiedot

en: Travel Agency Home Page
fi: Matkatoimiston kotisivu

en: Travel Agency Landing Page
fi: Matkatoimiston aloitussivu

en: Travel Agency Packages Page
fi: Matkatoimistopakettien sivu

en: Travel Agency Shop Page
fi: Matkatoimistokaupan sivu

en: Travel Agency Team Page
fi: Matkatoimiston tiimisivu

en: Tweet
fi: Tweettaa

en: Twitter Profile Url
fi: Twitter Profiilin URL

en: Type
fi: Tyyppi

en: Type of the box
fi: Laatikon tyyppi

en: Typography
fi: Typografia

en: Uh Oh!
fi: Voi ei!

en: Uh Oh! You have reached your Divi Cloud quota.
fi: Voi ei! Olet saavuttanut Divi Cloud-kiintiösi.

en: Underline
fi: Alleviivaus

en: Unlock Unlimited Divi Cloud Storage
fi: Avaa rajoittamaton Divi Cloud

en: Untagged
fi: Merkitsemätön

en: Upgrade Your Divi Cloud
fi: Päivitä Divi Cloud

en: Upload
fi: Lähetä tiedosto

en: Uppercase
fi: Iso kirjain

en: Url
fi: URL

en: Use Background Color
fi: Käytä taustaväriä

en: Use Custom Sidebar Width
fi: Käytä Custom sivupalkki Leveys

en: Use Google Fonts
fi: Käytä Google Fonts

en: Use Relative Image Paths
fi: Käytä suhteellisia polkunimiä kuville

en: Use excerpts when defined
fi: Käytä lainauksia, jos ne on asetettu

en: Use resizing
fi: Käytä kuvan koon muuttamista

en: Used for icon button type
fi: Käytetään kuvan napin tyyliä vartin

en: Username
fi: Käyttäjänimi

en: Username:
fi: Käyttäjänimi:

en: Vertical Menu Orientation
fi: Pystysuuntainen valikko

en: Vertically Centered
fi: Pystysuoraan keskitetty

en: View Details
fi: Tarkemmat tiedot

en: View in Divi Marketplace
fi: Katso Divi Marketplace

en: Warning: This can cause JavaScript errors in some cases and should be used with care. When enabled, scripts registered by plugins and themes will be deferred to improve performance and jQuery will always be loaded in the body.
fi: Varoitus: Tämä voi joissain tapauksissa aiheuttaa JavaScript-virheitä, ja sitä tulee käyttää varoen. Kun tämä on käytössä, laajennusten ja teemojen rekisteröimiä komentosarjoja lykätään suorituskyvyn parantamiseksi ja jQuery ladataan aina runkoon.

en: Watch video tutorials
fi: Katso videotutoriaali

en: Web Agency
fi: Verkkotoimisto

en: Web Agency Careers Page
fi: Verkkotoimiston urasivu

en: Web Agency Contact Page
fi: Verkkotoimiston yhteyssivu

en: Web Agency Home Page
fi: Verkkotoimiston kotisivu

en: Web Agency Landing Page
fi: Verkkotoimiston aloitussivu

en: Web Agency Portfolio Page
fi: Verkkotoimiston portfoliosivu

en: Web Agency Pricing Page
fi: Verkkotoimiston hinnoittelusivu

en: Web Agency Services Page
fi: Verkkotoimistopalveluiden sivu

en: Website Content Width
fi: Nettisivun sisällön leveys

en: Website Gutter Width
fi: Nettisivun  sarakkeiden etäisyys

en: Wedding
fi: Häät

en: Wedding About Page
fi: Häät Tietoja-sivu

en: Wedding Blog Page
fi: Hääblogin sivu

en: Wedding Contact Page
fi: Häiden yhteystietosivu

en: Wedding Details Page
fi: Häiden tiedot -sivu

en: Wedding Gallery Page
fi: Häägallerian sivu

en: Wedding Home Page
fi: Häiden kotisivu

en: Welcome to Divi! Before diving in to your new theme, please visit the <a style="color: #fff; font-weight: bold;" href="%1$s" target="_blank">Divi Documentation</a> page for access to dozens of in-depth tutorials.
fi: Tervetuloa Divi! Ennen kuin sukellat uuteen teemaasi, käy <a style="color: #fff; font-weight: bold;" href="%1$s" target="_blank">Divi Documentation</a>-sivulla saadaksesi pääsyn kymmeniin perusteellisiin opetusohjelmiin.

en: When Critical CSS is enabled, Divi determines an "above the fold threshold" and defers all styles for elements below the fold. However, this threshold is just a estimate and can vary on different devices. Increasing threshold height will deffer fewer styles, resulting in slightly slower load times but less of a chance for Cumulative Layout Shifts to occur. If you are experiencing CLS issues you can increase the threshold height.
fi: Kun kriittinen CSS on käytössä, Divi määrittää "taittokynnyksen yläpuolelle" ja lykkää kaikki tyylit sivun alapuolella oleville elementeille. Tämä kynnys on kuitenkin vain arvio ja voi vaihdella eri laitteissa. Kynnyksen korkeuden lisääminen hidastaa vähemmän tyylejä, mikä johtaa hieman hitaampiin latausaikoihin, mutta vähemmän todennäköisyyttä kumulatiivisille asettelun muutoksille. Jos sinulla on CLS-ongelmia, voit nostaa kynnyskorkeutta.

en: When possible, jQuery and jQuery Migrate will be moved to the body to speed up load times. If a third party plugin registers jQuery as a dependency, it will be moved back to the head.
fi: Jos mahdollista, jQuery ja jQuery Migrate siirretään runkoon latausaikojen nopeuttamiseksi. Jos kolmannen osapuolen laajennus rekisteröi jQuery riippuvuudeksi, se siirretään takaisin päähän.

en: When you define your keywords using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the meta keywords you would like to use, separated by comas.
fi: Kun  määrität avainsanoja mukautettuja avainsanoja käyttäen, sinun tulisi käyttää tätä arvoa kentän nimenä. Kentässä tulisi lukea omat meta-avainsanasi, erotettuna pilkulla.

en: When you define your meta description using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the custom description you would like to use.
fi: Kun määrität metakuvaustasi mukautettuja kenttiä käyttäen, sinun tulisi käyttää tätä arvoa kentän nimenä. Kentässä tulisi lukea oma kuvauksesi.

en: When you define your title using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the custom title you would like to use.
fi: Kun määrität otsikon mukautettuja kenttiä käyttäen, sinun tulisi käyttää tätä arvoa mukautetun kentän nimenä. Kentässä tulisi lukea haluamasi otsikko.

en: Widget Bullet Color
fi: Widgetin Dot-väri

en: Widget Header Color
fi: Widgetin ylätunnisteen väri

en: Widget Link Color
fi: Widgetin linkin väri

en: Widget Text Color
fi: Widgetin tekstin väri

en: Widgets
fi: Widgetit

[ctx: WooCommerce items number]
en: %1$s Item | %1$s Items
fi[0]: %1$s kohde
fi[1]: %1$s kohdetta

en: WordPress loads it's own WordPress emojis. Modern browsers support native emojis, making WordPress's emojis unnecessary in most cases. Removing WordPress emojis removes unneeded assets and improves performance.
fi: WordPress lataa omat WordPress-emojinsa. Nykyaikaiset selaimet tukevat alkuperäisiä hymiöitä, mikä tekee WordPress emojista tarpeettomia useimmissa tapauksissa. WordPress-emojien poistaminen poistaa tarpeettomat resurssit ja parantaa suorituskykyä.

en: Yes
fi: Kyllä

en: Yoga Studio
fi: Jooga Studio

en: Yoga Studio About Page
fi: Jooga Studio Tietoja sivusta

en: Yoga Studio Blog Page
fi: Joogastudion blogisivu

en: Yoga Studio Classes Page
fi: Joogastudion kurssisivu

en: Yoga Studio Contact Page
fi: Joogastudion yhteystietosivu

en: Yoga Studio Home Page
fi: Jooga Studion kotisivu

en: Yoga Studio Landing Page
fi: Joogastudion aloitussivu

en: Yoga Studio Team Page
fi: Joogastudion tiimisivu

en: You can disable this option if you want to remove the comments and comment form from single post pages.
fi: Voit ottaa tämän valinnan pois käytöstä, jos haluat poistaa kommentit ja kommenttikentät kirjoituksistasi.

en: You can find your API Key <a href="%s" target="_blank">here</a>.
fi: Löydät API-avaimesi <a href="%s" target="_blank">tässä</a>.

en: You don't have pages
fi: Sinulla ei ole yhtään sivua

en: You have hit your 500MB Limit. To continue to save items to your Divi Cloud, you must delete some of your existing items to free up space or upgrade your Divi Cloud storage.
fi: Olet saavuttanut 500 Mt:n rajasi. Jos haluat jatkaa kohteiden tallentamista Divi Cloud, sinun on poistettava joitain olemassa olevia kohteitasi vapauttaaksesi tilaa tai päivittääksesi Divi Cloud-tallennustilaasi.

en: Your %1$s subscription has expired. In order to download Premade Layouts from the %2$s Library you must <a href="%3$s" target="_blank">renew your subscription</a>.
fi: Tilauksesi %1$s on vanhentunut. Jotta voit ladata Premade Layouts -sovelluksen %2$s-kirjastosta, sinun on <a href="%3$s" target="_blank">uusi tilauksesi</a>.

en: Your Divi Cloud Session Has Ended
fi: Divi Cloud-istuntosi on päättynyt

en: Your Divi Cloud membership has expired
fi: Divi Cloud-jäsenyytesi on vanhentunut

en: Your Divi Cloud membership has expired. To access items stored on your cloud, please <a href="%s" target="_blank">renew your Divi Cloud membership</a>.
fi: Divi Cloud-jäsenyytesi on vanhentunut. <a href="%s" target="_blank">Divi Cloud-jäsenyytesi</a>, jotta pääset käyttämään pilviisi tallennettuja kohteita.

en: Your Divi Cloud session has ended. Please try logging in again. If you continue to experience authorization failures, try closing Library modal and opening it again so that your authorization token can be regenerated.
fi: Divi Cloud-istuntosi on päättynyt. Yritä kirjautua sisään uudelleen. Jos valtuutushäiriöt jatkuvat, sulje kirjastomodaali ja avaa se uudelleen, jotta valtuutustunnus voidaan luoda uudelleen.

en: Your Existing Pages
fi: Olemassa olevat sivusi

en: Your Saved Layouts
fi: Tallennetut asettelut

[ctx: clear static resources]
en: Clear
fi: Asia selvä

en: comments
fi: Kommentit

[ctx: documentation links]
en: Support
fi: Tuki

[ctx: general options]
en: General
fi: yleinen

en: hide error message
fi: piilota virheilmoitus

[ctx: integrate third-party code]
en: Integration
fi: integraatio

[ctx: navigation menu]
en: Navigation
fi: suunnistus

en: settings reset.
fi: asetukset resetoitu.

en: settings saved.
fi: asetukset tallennettu.

en: show error message
fi: näytä virheilmoitus

[ctx: site ads placement areas]
en: Ads
fi: mainoksia

[ctx: site color scheme]
en: Colorization
fi: väritystä

[ctx: theme updates]
en: Updates
fi: päivitykset

en: you don't have sufficient permissions to access this page
fi: sinulla ei ole riittäviä oikeuksia käyttää tätä sivua
